Modern Medya Group

E-posta pazarlaması yaparken en temel unsurlardan biri de, gönderilen e-postaların ilgili alıcılara iletilmesi ve vermek istediğiniz mesajların yerine ulaşmasıdır. Elbette tüm şirketler, kendilerine ait bir e-posta listesine sahiptir. Fakat segmentasyon yapılmış olsa dahi, ilgili listelerde bulunan, hedef kitlenize gönderdiğiniz e-postalar, yerine ulaşmayabilir ya da hedef kitlenizin dikkatini çekmeyebilir.

Gönderilen e-postaların kişilerinize ulaşmamasının en önemli sebeplerinden biri, gönderdiğiniz e-posta hesabının kapatılması ya da kullanılmamasıdır. Gönderdiğiniz e-postaların ilgi çekmemesinin en kritik nedeni ise; dikkatsiz ve ilgisizce hazırlanan içeriklerden oluşmasıdır. Elbette, e-postalarınızın listenizdeki kişilere ulaşmamasının pek çok nedeni olabilir. Fakat listenizde e-postalarınızın iletilmediği kayıtlı kişiler varsa, en doğru yol ya bu kişilerin e-posta listenizden çıkarılması ya da aktif olmayanlar listesine eklenmesidir.

 

İpucu: Aktif olmayanlar listesindeki bir kişi bir şekilde sizinle etkileşime geçerse ya da alışveriş yaparsa yeniden o kişiyi aktif grup listesine ekleyebilirsiniz. euromessage dijital pazarlama platformu bu değişiklikleri otomatik olarak yapmanıza olanak sağlar.